Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 0242 439 41 41

Boğaçayı Projesi'nde değişiklik yapıldı

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Boğaçayı Projesi'nde değişiklik yapıldı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Boğaçayı Projesi'nde değişiklik yapıldı

Antalya'da yapılması planlanan Boğaçayı Projesi'nin içerisindeki marinanın yeri değiştirildi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye'nin en büyük projelerinden bir tanesi olan Boğaçayı Projesi'nde STK'lar ile gerçekleştirdikleri görüşmeler sonucunda bazı değişiklikler yaptıklarını belirtti.

Boğaçayı Projesi'nde değişiklik yapıldı

Başkan Türel, başta İMO olmak üzere, akademisyenler ve uzmanlar ile yapılan toplantılardan sonra proje içinde yer alan marinanın yerini değiştirdiklerini açıkladı. Başkan Türel, Boğaçay Projesi'nin 1'inci etap kısmının ihalesinin de bu yıl sonunda yapılacağını ifade etti.

"ÖNERİYİ HEMEN UYGULADIK"

ODTÜ'lü 4 öğretim üyesinin önerilerinden en önemlisinin Boğaçayı'na yapılacak olan marinanın, büyük limanın sırtına dayanması olduğunu söyleyen Başkan Türel, “Biz arkadaşlarımızla değerlendirdiğimizde de sunulan önerinin doğru olduğunu düşünüyoruz. Hem de halkın kullanımı olan sahil kesimini de kapatmamış oluyoruz. Boğaçayı içinde yapılacak marina konusunun daha bugün nihai kararını verdik. Yat limanı, büyük limanın dış köşesine gidiyor. Boğaçayı içerisine marina yapmaktan vazgeçtik. Dışarıdaki marinayı yeterli görüyoruz" dedi.

Boğaçayı Projesi'nde değişiklik yapıldı

YIL SONUNDA BİRİNCİ ETAP İHALEDE

Toplamda bir havza planı olan Boğaçayı'nı 927 kilometrekarelik bir alan içerisinde planladıklarını kaydeden Türel, Boğaçayı Projesi'nin aşamalarından bahsederek, “Proje 6 Etap olacak. 1'inci etabını bu dönemde bitirmek gibi bir düşüncemiz var. 1'inci Etabı sahildeki marinalar ve sinema platosunu içeriyor. Dediğim gibi projenin 6 etabı olacak hemen kanal kenarı projesi, dere manzarası projesi, yukarıda bir tarım kasabası yapacağız. Yine bir dere kenarı manzarası ve film platolarının olduğu yerle Boğaçayı Projesi'ni tamamlamış olacağız. Boğaçayı Projesi'yle ilgili sene sonu ihaleye çıkmakla ilgili bir hedefimiz var. Şuanda alan tahsislerini tamamlıyoruz. Bu senenin sonunda Boğaçayı Projesi'nin ilk etabının ihalesini yaparız" dedi.


Kaynak: ensonhaber

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0242 439 41 41

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.