Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 0242 439 41 41

Kısa sürede değerini artıran konut yatırımı nasıl yapılır?

Anasayfa / Yazılar / Kısa sürede değerini artıran konut yatırımı nasıl yapılır?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Kısa sürede değerini artıran konut yatırımı nasıl yapılır?

Yakın zamanda değerinin artacağını umarak ev satın almak, kısa sürede kazanç sağlayan olumlu bir yatırımdır. Bunun için yatırım değeri yüksek lokasyonda konutlar tercih edilmelidir.

Birikimlerini değerlendirmek isteyen yatırımcıların ilk tercihlerinden biri konut yatırımıdır. Artan nüfus ve şehir merkezlerine yoğun göç sebebiyle konut talebiberaberinde konut fiyatlarında artışı getirmektedir. Sıradan bir konutun yılık enflasyonun çok üzerinde prim yaptığı çerçevede gerekli şartları taşıyan doğru konut yatırımı ile kısa sürede yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Yeni Gelişen Bölgelerin Seçin

Konut fiyatlarını belirleyen en önemli kriter lokasyondur. Aynı zamanda yatırım yapılan konutun olası değer artışına da direkt etki eden bölge seçiminde, kısa sürede prim yapması beklenen bölgeler tercih edilmelidir. Yeni oluşan yerleşim yerleri ucuz bir yatırımdır. Bunun yanı sıra zaman içinde bölgeye yapılan her yeni sosyal alan, spor alanı veya alışveriş merkezi muhitteki gayrimenkullerin değerini tümden artırır. Ana ulaşım akslarına, üniversite, yeni yapılan hastane vb. her türlü kamu kuruluşu binalarına yakın olmak kısa sürede olmasa da zaman içerisinde düzenli bir değer artışı sağlar.

Kazandıran Konut Firmalarını Tercih Edin

Bir firmanın kazandıran konut firması olup olmadığını anlamak için eski projelerini inceleyebilirsiniz. Eğer proje, üzerinden geçen zamana rağmen enflasyon oranının üzerinde prim yapmış görünüyor ve yüksek kira geliri elde ediliyorsa o konutprojesini gerçekleştiren firma kazandıran bir firmadır. Yaşadığınız yörede bu araştırmayı yaparak kazandıran ve çoğunlukla kalitesine güvenilen konut firmalarını seçmelisiniz. Bu seçim evinizi pazarlama aşamasında yatırımınıza artı bir değer katacaktır.

Konutu Temel Aşamasında Alın

Eğer konut firması gerçekten güvenilir bir firma ise kısa sürede karlı bir yatırım için en ideal olanı temelden ev almak olacaktır. Genellikle iki veya üç yıl sonra teslim edilecek bir konut projesine yatırım yaptığınızda vade sonunda eviniz teslim edildiğinde en az iki yıllık enflasyon oranı kadar kazanç sağlamış olursunuz. Başka bir deyişle iki yıl öncesinin fiyatıyla satın aldığınız evi, iki yıl sonrasının fiyatı ile satabilir ve yüzde yirminin üzerinde değer artışı sağlayabilirsiniz.

Evinizi Satmakta Acele Etmeyin

Proje tamamlanıp yerleşim başladığında konut fiyatlarında ani bir yükseliş yaşanır. Sitedeki doluluk oranı yüzde yüze ulaştığında ise konut değeri maksimuma ulaşır. Bu açıdan gelen ilk tekliflerdeki kar oranlarını cazip bularak aceleci davranmamalısınız. (Kaynak: Milliyetemlak)

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0242 439 41 41

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.