Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 0242 439 41 41

Ev alırken kendinize sormanız gereken 5 soru!

Anasayfa / Yazılar / Ev alırken kendinize sormanız gereken 5 soru!
Sevdiklerinizle Paylaşın

Ev alırken kendinize sormanız gereken 5 soru!

Belki de hayatta verdiğiniz en önemli kararlardan biri alacağınız evi seçmek… Düşünmeniz gereken onlarca parametre var. Biz sizin için en önemlilerini, en olmazsa olmazlarını seçtik. Bunları kendinize sormadan sakın bir yatırıma kalkışmayın!

Ne zaman değerlenecek?

Bütçenizi, başlangıç için ayırdığınız parayı masaya yatırın. Evinizin ne zaman değerleneceği önemli bir konu... Bu sizin, hayatınızın hangi döneminde maddi ihtiyaçlarınızın artacağını öngörmenizle ilgili aynı zamanda… Kısa vade mi, orta vade mi, uzun vade mi? Hayattaki ihtiyaçlarınıza göre bu soruya cevap verin.

Kolay ulaşılabilir miyim?

İlk sorudan bağımsız değil elbette bu soru… Şu anda toplu taşıma noktalarına yakın mı? Değilse bile yakınlarda bitmesi planlanan bir metro projesi var mı; trafik yoğunluğunda kaçış noktalarını kullanarak kolayca ulaşılabilir mi; bu soruları mutlaka evinizi alırken kendinize sormanız gerekiyor?

Güvenilir bir proje mi?

Yeni başlayan projelerden ev alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu. Daha önce o inşaat firmasının işlerini inceleyin. Müşteri memnuniyetini araştırın. Deneyimli firmalar tercih etmeye özen gösterin. Tamamlanmış projelerde insanların sorunsuz yaşadığına ve memnun olduğuna ikna olun.

Doğru faizi yakaladım mı?

Doğru zaman ve doğru banka önemli… Mutlaka çalışacağınız bankayı seçerken konut kredisinde en düşük faizi veren bankaya yönelin. Bu banka mevduat hesabınıza da yüksek faiz veriyorsa iyi bir karar vermişsiniz demektir. Faiz oranları yılın bazı zamanlarında düşer, bazı zamanlarında yükselir; doğru zamanı yakalamaya da dikkat edin.

Yakın çevredeki projelerle kıyasladım mı?

Bunu aman atlamayın. Özellikle birden çok yeni projenin olduğu bölgelerde ev alırken yatırım yapacağınız yerin öne çıkan özellikleri olmasına dikkat edin. Sosyal imkânlarını, projenin özelliklerini, evlerde kullanılan malzemenin farkına kadar; her şeyi mutlaka kıyaslayın. (Kaynak: Hurriyet)

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0242 439 41 41

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.